Old money stilius. Kas tai?
Old Money (senųjų pinigų) stilius – tai rafinuotas ir laikui nepavaldus elegancijos įsikūnijimas. Šis tekstas apie tai, kaip Old Money atrodo madoje, gyvenimo būde bei paprastoje kasdienybėje.
Old Money stilius atspindi turtingą istoriją ir tradicijas, pasireiškiančias klasikiniu aprangos stiliumi bei gyvenimo būdu. Tylioji prabanga (quiet luxury) galėtų būti sinonimas, tačiau ne visai.
Pagaliau išdrįsau rašyti ne tik apie marketingą, bet ir apie kitas sritis, kurios man ne mažiau įdomios - stilius, mada, gyvenimo būdas. Noriu šioje platformoje jaustis laisva, nesprausti savęs į rėmus. Domėtis reikia viskuo. Nors kai kurie dalykai galbūt jums ir nėra artima. Tačiau domėjimasis leidžia plėsti savo akiratį, turėti įdomesnes diskusijas su savo draugais bei pažinti šį platų pasaulį, kuriame mes gyvename.
Old Money (senųjų pinigų) apima ne tik aprangos stilių, bet ir gyvenimo būdą. Kaip atpažinti madoje šį stilių? Koks gyvenimo būdas jį atspindi? Ar tai realybė, ar tik socialinio statuso siekimas? Pabandykime paanalizuoti šį paslaptingą, bet labai dominantį didžiulę visuomenės dalį stilių.
Old Money stiliaus istorija
Yra skirtingų nuomonių apie šio stiliaus pradžią, tačiau dažniausiai yra teigiama, kad Old Money stilius susiformavo Europoje, ypač Didžiojoje Britanijoje, XIX amžiuje. Jis buvo siejamas su aristokratija ir turtingomis šeimomis, kurios turėjo stiprias tradicijas ir paveldėjo didelius turtus. Šiandien Old Money stilius išlieka populiarus tarp žmonių, kurie vertina klasikinę eleganciją, kokybę ir laiko patikrintą stilių.
Pagrindinės stiliaus charakteristikos:
Klasika: Pagrindas – klasikinis stilius, kuris niekada neišeina iš mados. Tai reiškia kokybiškus, nepriekaištingai pasiūtus drabužius ir paprastą dizainą.
Diskretiškumas: Šis stilius nėra apie logo demonstravimą. Tai yra apie subtilų prabangos pojūtį. Akcentuojama kokybė, o ne prekės ženklai.
Megztinis yra ne vilnonis, o kašmyrinis. Ne masėms skirti prekių ženklai, o ypatingi (ypač skandinaviški) provincijų, rankomis pagaminti daiktai. Aksesurai ne iš cirkonių, bet lengvai galima pamatyti, jog ten tikras deimantas. Viskas įvaizdžiuose yra TIKRA. Jokio bandymo apgauti, pritempti. Čia neegzistuoja greitoji mada.
Neutralios spalvos: Dažniausiai naudojamos neutralios spalvos, tokios kaip balta, juoda, pilka, smėlio. Pastelinės kitų atspalvių spalvos. Drabužiai be iliustracijų.
Kas yra svarbiausia šiame stiliuje?
Mėgstamiausioje lietuviškoje tinklalaidėje “Tendencingai” epizode apie tyliąją prabangą, kurios autorė yra Deimantė Bulbenkaitė išgirdau frazę, kurią puikiai atspindi Old Money stiliaus aktualijas: “Tikrieji turtingieji rengiasi kaip masės tam, kad taptų masėmis, o masės rengiasi taip tam, kad būtų arčiau turtingųjų socialinio sluoksnio”.
Old Money stilius yra tarsi būdas atrodyti turtingesniu nei iš tikrųjų esi.
Tinklalaidės autorė puikiai įvardijo tyliosios prabangos esmę: tai tarsi brangesnė kapsulinės spintos versija.
Jei atkreiptume dėmesį, kokie drabužiai sukuria Old Money stilių - tai yra visiškai klasikiniai drabužiai, dažnai šviesesnių spalvų (jie iškart mums atrodo prabangiau), kurie sukuria įvaizdžiuose vientisumą. Nėra detalių. Nėra papildomų aksesuarų. Minimalizmas ir klasika.
Įvaizdžio visumą kuria ne tik drabužiai, bet ir kitos detalės: trumpi šviesūs arba tik klasikinių spalvų nagai. Stambios garbanos. Saulės akiniai. Ryškios raudonos lūpos arba neryškus permatomas blizgis. Nėra ryškių makiažų. Akių su “pravedimais”. Drabužiia išlyginti. Jokių netobulumų ar nešiojimo žymių.
Atrogo, kad nieko ypatingo, kas išskirtų iš minios, bet išsiskiria. Net žiūrint iliustracijas, atrodo, galima užuosti tą eleganciją ir prabangą.
Ar lengva taip atrodyti mums?
Taip. Old Money stilius visada leis jaustis stilingai, tačiau nereikia vaikytis trumpalaikių mados tendencijų. Visi drabužiai tarpusavyje gali derėti. Juos galima nešioti sluoksniais. Ypač tinka marškinių apykaklės, megztinio ir švarko trio. Šis stilius nereikalauja daug daiktų. Tačiau reikalauja jų kokybiškų.
Nėra būtina daiktams išleisti didžiulias sumas, ką anksčiau ir dabar daro turtingieji. Šį stilių galima pritaikyti kasdienybėje kaip inspiraciją paprastiems tačiau labai elegantieškiems įvaizdžiams. Svarbiausia išmokti matyti tokius drabužius parduotuvėse. Dažniausiai mūsų akis parauka gi kažkas ryškaus ir blizgančio? 🙂
Old Money stilius nėra tik drabužiai. Tai visas gyvenimo būdas.
Puikiai tikrąjį, aristokratų, Old Money stilių apibūdina frazė: “Geriausias aksesuaras yra tavo pavardė”. Pasaulio kontekste tai vieno procento vienas procentas visuomenės. Tačiau didžioji dalis visuomenės negali puoštis savo pavarde, todėl normalu, jog bando puoštis aristokratų stiliumi, kuris, rodos, priartina juos prie jų.
Taigi, jei neturite pavardės, kuri galėtų būti jūsų aksesuaras - puikiu aksesuaru galėtų būti, mano nuomone, įdomiausia šios stiliaus pusė - gyvenimo būdas. Veiklos, kurios yra savaime priskiriamos prie šio stiliaus, nors nebūtinai jos yra brangiausios. Svarbiausia elegancija. Bendruomenės kūrimas. Priklausimas socialinei grupei. Pažintys.
Štai kelios veiklos, kurios yra atrodo savaime yra priskiriamos prie Old Money gyvenimi būdo.








Mano nuomone, šis stilius yra populiarus dėl savo intrigos ir galimybės pasijausti, jog priklausai ypatingam visuomenės sluoksniui kai su nublizgintais baltais sportiniais bateliais žaidi golfą gražiausiose pasaulio vietose.
Old Money yra jausmas ir slaptos bendruomenės kūrimas, kuri tarsi atvira, bet tam, kad į ją patekti, neužteks balto Ralph Lauren megztuko
Reziumuojant, apie Old Money stilių galima sakyti, jog tai puikus būdas atrodyti tvarkingai, elegantiškai, neišsišokti. Tačiau šis stilius turi tokias gilias tradicijas, kad gyventi nuolatos siekiant atrodyti kaip vieno procento vienas procentas pasaulio visuomenės - tikras pragaras.
Mano nuomone, kiekvienas stilius gali atrasti vietą jūsų spintose, širdyse bei laisvalaikyje. Yra puikių stiliaus elementų, kuriuos galima pritaikyti. Yra dalykų, kurie paprastiems mirtingiesiems nepasiekiama. Gal ir nereikia.
Žiūrėkime į viską paprasčiau. Jei norime šiandien atrodyti kaip išrinktieji - valio - galime. Tačiau grįžus namo geriausias jausmas suprasti, kad grįžote ne į dvarą, o į savo jaukius šiltus namus ir galite užsidėti tuos senus suplyšusius treningus ir be jokios sąžinės graužaties žiūrėti Netflix. Išrinktieji tokių privilegijų neturi.
Įdomus tas išrinktųjų gyvenimas, tačiau yra ir žavingesnių momentų apie šį pasaulį. :)